Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek…

02.10.2013

Już drugi dzień października. Piękny, słoneczny, ale chłodny. Byliśmy dziś na spacerze, ale było troszkę zimno. Nie wszystkie dzieci miały cieplutkie kurteczki i nawet panie  w swoich cienkich ubraniach trzęsły się jak listki osiki. Jest jednak na to rada. Musicie ubierać nas inaczej, jeśli to możliwe. Ponieważ w przedszkolu jest bardzo ciepło, rajtuzy i spodnie to za dużo, bo krasnoludek_resizepot z nas cieknie ciurkiem, ale na dwór to w sam raz. Może lepiej byłoby nam w sali bawić się bez spodenek, które ubieralibyśmy wychodząc na dwór. Dziewczynki też ubierałyby spodenki w szatni. Ubieranie szło by nam wtedy sprawnie i szybko. Pani powiedziała, że jeśli uważacie, że to dobry pomysł, to wprowadźcie go w życie. Wielu rodziców chciałoby porozmawiać z panią o tym, co się u nas dzieje i o tym co mogłoby się jeszcze dziać, żeby nam było w przedszkolu bardzo, bardzo dobrze. Pani chętnie odpowie na pytania, ale musicie powiedzieć, czy jest potrzeba zorganizowania spotkania.

Ale zaczęliśmy od spaceru, a przecież jeszcze wcześniej działy się różne rzeczy. Zaczęliśmy zdobywać wiadomości o jesieni. Mamy bardzo ładny kącik przyrody, lecz można by go jeszcze upiększyć o kolejne eksponaty. Chętnie przyjmiemy też jesienne owoce i warzywa, z których możemy zrobić ludziki albo inne cudaczki. A może pani wymyśli nam jakieś zagadki, które będą rozwijały nasz zmysł smaku?

No i jeszcze przygotowujemy Wam niespodziankę na wtorek 29 października. Już chyba wiecie, że w tym dniu o 15.30 zapraszamy Was na uroczyste pasowanie i może coś się jeszcze uda zorganizować po pasowaniu? Jakieś miłe spotkanie? Ta niespodzianka pochłania wiele naszego misiowego czasu i nie jest to prosta sprawa, ale może nie będzie tak źle.

Pewnie myślicie, oglądając zdjęcia, że jesteśmy źle wychowani i pokazujemy języki. Nie, nie, nie!!! To po prostu tylko zwykła zabawa opowiadająca o przygodzie pewnego krasnoludka. My języków nie pokazujemy!!!

 

2 thoughts on “Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek…

    • Krasnalkowa zabawa jest naprawdę śmieszna i przypadła dzieciom do gustu. Zresztą one chyba będą bardzo lubiły zabawy przy muzyce. Wszystko na to wskazuje. A mnie to bardzo, bardzo cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy this password:

* Type or paste password here: