Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

Teraz to już jesteśmy ekspertami w tworzeniu wielkanocnych pisanek. Dziś w opolskim skansenie nauczyliśmy się dwóch metod zdobienia jaj. Pierwsza,  to malowanie woskiem, a druga wytrawianie kwasem. Tym kwasem był po prostu ocet. Stworzyliśmy naprawdę śliczne prace. Ale oprócz umiejętności robienia pisanek nauczyliśmy się jeszcze czegoś. Poznaliśmy starą śląską wieś. Stary kościółek, młyn wodny, ogromne wiatraki… Na płocie wisiały gliniane garnki i brakowało tylko kotka wygrzewającego się na progu. Szkoda, że sezon turystyczny nie zaczął się jeszcze na dobre i mogliśmy te wszystkie wspaniałości oglądać jedynie z zewnątrz. Ale wiecie co? Mamy pomysł. A może zabierzecie nas tam w którąś niedzielę na rodzinną, miłą wycieczkę?

No i jeszcze dziękujemy bardzo dziadkowi i babci naszej Oli. Oni na pewno wiedzą za co.

 

2 thoughts on “Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy this password:

* Type or paste password here: